Įmokų kodai – tai, kas nesvetima visiems darbingo amžiaus asmenims, gaunantiems pajamų gyvenant Lietuvoje, bei juolab verslams: nesvarbu, turite mažąją bendriją ar didesnę individualią įmonę. Ir tuo pačiu lengvas galvos skausmas, kai ateina metas mokėti mokesčius, o ne kartą naudota vos trijų ar keturių skaičių įmokos kodo kombinacija eilinį kartą pasimiršta.
Būna ir taip, kad rūpintis mokestine prievole ir įmokos kodais apskritai tenka pirmą kartą. Nepatyrusiam verslui, kurio ne tik vystymu, bet ir finansiniu administravimu rūpinasi tas pats specifinių žinių šioje srityje neturintis žmogus, ar individualiam asmeniui, neseniai pradėjusiam pajamų teikiančią veiklą.
Visgi atliekant mokesčių įmokos VMI ar „Sodrai“ pavedimą nurodyti tikslų įmokos kodą būtina, jei norite, kad patvirtinimas apie jūsų kaip sąžiningo ir atsakingo verslo savininko ar piliečio atliktą pareigą be jokių nesklandumų atsidurtų valstybės biudžete.
Kokie svarbiausi VMI įmokų kodai?
1001 – PVM, juridinių asmenų pelno mokestis
1311 – gyventojų pajamų mokestis nuo gyventojų su darbo santykiais susijusių pajamų
1330 – MB narių mokamas gyventojų pajamų mokestis išsimokant atlyginimą pagal civilinę sutartį
1331 – gyventojų pajamų mokestis nuo nenuolatinio Lietuvos gyventojo su darbo santykiais arba jų esmę atitinkančiais santykiais susijusių B klasės pajamų
1411 – gyventojų pajamų mokestis nuo gyventojams su darbo santykiais arba jų esmę atitinkančiais santykiais nesusijusių A klasės išmokų
1441 – gyventojų pajamų mokestis nuo individualios veiklos pajamų
Kokie svarbiausi „Sodros“ įmokų kodai?
444 – PSD įmoka individualia veikla užsiimantiems asmenims, dirbantiems pagal verslo liudijimą
310 – VSD įmoka individualių įmonių savininkams, mažųjų bendrijų nariams
322 – PSD einamosios įmokos individualių įmonių savininkams, mažųjų bendrijų nariams
340 – PSD įmoka nuo praėjusių metų pajamų individualių įmonių savininkams, mažųjų bendrijų nariams
252 – PSD ir VSD įmokos pagal darbo sutartį dirbančių žmonių